Coffee Brew 614
| Date | May 7th, 2026 |
|---|---|
| Name | Yellow Sungold |
| Preparation | Filter |
| Machine | Filter |
| Grinder | Fellow Opus |
| Grind Setting | 10 |
| Input | 15.8g |
| Output | 257.3g |
| Time | 3:30 |
| Notes | Rich, a bit too bitter, faint brightness |
| Comments |
| Date | May 7th, 2026 |
|---|---|
| Name | Yellow Sungold |
| Preparation | Filter |
| Machine | Filter |
| Grinder | Fellow Opus |
| Grind Setting | 10 |
| Input | 15.8g |
| Output | 257.3g |
| Time | 3:30 |
| Notes | Rich, a bit too bitter, faint brightness |
| Comments |