Coffee Brew 613
| Date | May 6th, 2026 |
|---|---|
| Name | Yellow Sungold |
| Preparation | Filter |
| Machine | Filter |
| Grinder | Fellow Opus |
| Grind Setting | 9.75 |
| Input | 15.7g |
| Output | 267.3g |
| Time | 4:00 |
| Notes | Strong, somewhat bitter |
| Comments |
| Date | May 6th, 2026 |
|---|---|
| Name | Yellow Sungold |
| Preparation | Filter |
| Machine | Filter |
| Grinder | Fellow Opus |
| Grind Setting | 9.75 |
| Input | 15.7g |
| Output | 267.3g |
| Time | 4:00 |
| Notes | Strong, somewhat bitter |
| Comments |