Coffee Brew 576
| Date | March 30th, 2026 |
|---|---|
| Name | La Colombe Myth Maker |
| Preparation | Espresso |
| Machine | Delonghi Dedica |
| Grinder | Fellow Opus |
| Grind Setting | 4.75 |
| Input | 16.1g |
| Output | 26.3g |
| Time | 0:43 |
| Notes | Rich, a bit bitter |
| Comments | Good cappuccino. Try 5.0 grind |
| Date | March 30th, 2026 |
|---|---|
| Name | La Colombe Myth Maker |
| Preparation | Espresso |
| Machine | Delonghi Dedica |
| Grinder | Fellow Opus |
| Grind Setting | 4.75 |
| Input | 16.1g |
| Output | 26.3g |
| Time | 0:43 |
| Notes | Rich, a bit bitter |
| Comments | Good cappuccino. Try 5.0 grind |