Coffee Brew 550
| Date | March 5th, 2026 |
|---|---|
| Name | Cat & Cloud El Mirador |
| Preparation | Filter |
| Machine | Filter |
| Grinder | Fellow Opus |
| Grind Setting | 8.75 |
| Input | 16g |
| Output | 256g |
| Time | 3:30 |
| Notes | Somewhat bright, balanced, slightly funky |
| Comments |
| Date | March 5th, 2026 |
|---|---|
| Name | Cat & Cloud El Mirador |
| Preparation | Filter |
| Machine | Filter |
| Grinder | Fellow Opus |
| Grind Setting | 8.75 |
| Input | 16g |
| Output | 256g |
| Time | 3:30 |
| Notes | Somewhat bright, balanced, slightly funky |
| Comments |